До уваги батьків та здобувачів освіти!
Адміністрація закладу освііти звертається з проханням долучитися до масштабної інформаційної кампанії “Місяць цифрової грамотності”, яка триватиме з 01 по 30 листопада 2021 року, та повідомляє наступне. На виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 471, зокрема, цілі: «Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх вільно набути» та з метою навчити 6 млн українців цифрової грамотності за 3 роки, Міністерство цифрової трансформації (далі – Мінцифри) запустило національний проєкт з цифрової грамотності Дія. Цифрова освіта. Проєкт охоплює національний портал з розвитку цифрової грамотності Дія. Цифрова освіта (https://osvita.diia.gov.ua) з понад 65 безоплатними освітніми серіалами та тестами на цифрову грамотність, а також розгалужену мережу з 6000 партнерських офлайн-хабів цифрової освіти.
Мінцифри запустило Цифрограм 2.0. За основу для Цифрограм 2.0 було взято адаптовану Рамку цифрових компетентностей для громадян України, яку було створено українськими експертами на основі європейської концептуально-еталонної Рамки цифрових компетентностей для громадян ЄС (DigComp 2.1.). Завдяки цьому в тесті визначено 30 цифрових компетентностей, які вимірюються за шістьма сферами:
1. Основи комп’ютерної грамотності.
2. Інформаційна та медіаграмотність — вміння працювати з даними.
3. Створення цифрового контенту.
4. Комунікація і взаємодія у цифровому суспільстві.
5. Безпека у цифровому середовищі.
6. Вирішення технічних проблем — навчання впродовж життя у цифровому суспільстві.
Проходження тестів надає можливість кожному громадянину дізнатись особисто свій рівень цифрової грамотності та безоплатно отримати відповідний сертифікат про проходження тесту. Також Україна першою в Європі запустила безоплатний тренувальний модуль навичок володіння комп’ютером «ICDL Український цифровий громадянин» ( https://osvita.diia.gov.ua/digigram ). International Computer Driver Licence (ICDL) — це сертифікація, що дозволяє людям засвідчити свої навички роботи з комп'ютером за міжнародним стандартом. Якість і репутація ICDL ґрунтуються на понад 20-річному досвіді надання сертифікаційних програм. Сертифікація ICDL доступна в понад 100 країнах. Це мережа з понад 20 000 тестових центрів, що забезпечує понад 70 млн сертифікаційних тестів для 16 млн людей у всьому світі.
Просимо долучитися до Місяця цифрової грамотності та в рамках нього провести такі активності:
1. Ознайомитися із платформою Дія.Цифрова освіта - https://osvita.diia.gov.ua/ (школярів) та Всеукраїнська Школа Онлайн - https://lms.eschool.net.ua/ (вчителів та школярів) та зареєструватися на платформах.
2. Організувати перегляд хоча б одного освітнього серіалу чи складання Цифрограм вчителями та школярами старших класів.
Рекомендовані освітні серіали:
- «Основи кібергігієни» (https://osvita.diia.gov.ua/courses/cyber-hygiene) – курс, покликаний допомогти засвоїти базові принципи кібергігієни та типові алгоритми дій у разі виявлення ознак інформаційних атак.
- «Кіберняні» (https://osvita.diia.gov.ua/courses/cybernanny), який допоможе дізнатись, як мінімізувати ризики втрати вашої приватної, чутливої інформації. Як попередити кібератаку або кібершахрайство та як швидко відновитися після них, у випадку якщо вони все ж таки сталися.
- «Обережно! Кібершахраї», що навчить, як захиститись від кібершахрайства з сім-картою (https://osvita.diia.gov.ua/courses/attention-cyber-fraudsters)
- Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті», який допоможе дізнатись, як уберегти дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних Інтернет-спілок, сексуального насильства (https://osvita.diia.gov.ua/courses/serialdlya-batkiv-onlayn-bezpekaditey).
- «Електронний підпис» (https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-signature), що навчить використовувати всі можливості та отримувати дедалі більше послуг зі свого смартфона чи комп’ютера за допомогою електронного підпису.
Для вчителів буде дуже корисним новий освітній серіал «Карантин: онлайнсервіси для вчителів» (https://osvita.diia.gov.ua/courses/online-services-for-teachers), який розповість про алгоритми та комунікацію вчителів і учнів на період дистанційного навчання, а також набір сервісів і специфіку їх використання для вчителів, зокрема: Google Classroom, Microsoft Teams, Cisco Webex, Zoom, Class Dojo, Classtime, Viber та інші. Курс навчить: − користуватися онлайн-сервісами; − створювати відеоконференції; − створювати контрольні роботи; − створювати віртуальну вчительську; − контролювати виконання завдань; − збирати файли з роботами; − ставити оцінки онлайн; − надавати консультації учням; − комунікувати з учнями; − використовувати соціальні мережі.
Пропонуємо вам ознайомитися з особливостями організації освітнього процесу під час дистанційного навчання.
Дистанційне навчання у закладі в умовах карантину організовується відповідно до розкладу на платформі ZOOM. Комунікація між вчителями, батьками та учнями здійснюється за допомогою груп у Viber та telegram. Любі учні та шановні батьки! Інформацію щодо оцінювання, розклад уроків ви можете знайти на сторінці закладу https://nz.ua/menu , ввівши ваш логін та пароль.
Дистанційне навчання (матеріали для вчителів): https://bit.ly/3lx0flU
Для організації дистанційного та змішаного навчання рекомендуємо використовувати матеріали ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ ОНЛАЙН ,переходьте за посиланням https://lms.e-school.net.ua/
Звіт "Організація дистанційного навчання в Кізомиській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів"
Наказ № 4 від 05.02.2020р. "Про призупинення освітнього процесу в закладі овіти"
Наказ № 10 від 12.03.2020р. "Про організацію дистанційного навчання в закладі освіти"
Наказ № 13 від 03.04.2020р. "Про організацію дистанційного навчання в закладі освіти"
Наказ № 20 від 23.04.2020р. "Про організацію дистанційного навчання в закладі освіти"
Наказ № 22 від 11.05.2020р. "Про продовження карантину"
Наказ № 13 від 7.05.2021 "Про поновлення освітнього процесу"
На підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу СOVID-19», листа Міністерства освіти і науки України від 11 березня 2020 року № 1\9-154, наказу управління освіти і науки Херсонської обласної державної адміністрації від 12 березня 2020 року № 5 «Про призупинення освітнього процесу у закладах освіти Херсонської області» та протоколу засідання районної постійної комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Білозерської районної державної адміністрації від 12 березня 2020 року № 6, листа відділу освіти. молоді і спорту № 02-10\220 від 12.03.2020 р., у зв’язку із оголошення карантину, з 12 березня 2020 року освітній процес у закладі для здобувачів освіти 1-12 класів буде здійснюватися дистанційно до покращення епідемічної ситуації.
З метою якісного здійснення освітнього процесу на період дистанційного навчання в 1-12 класах усі педагогічні працівники закладу згідно з розкладом будуть проводити уроки та інші заплановані зі здобувачами освіти заходи з використанням платформ, мобільних додатків, інтернет-сервісів.
При проведенні уроків 30% матеріалу буде викладатися синхронно з використанням платформи ZOOM, 70% – асинхронно (завдання, письмові роботи, тестування, лабораторні та практичні роботи тощо) через сервіс Google Classroom та Viber-групи.
Для учнів у яких відсутній Інтернет або інші технічні пристрої вчителі надаватимуть консультації у телефонному режимі, через СМС з завданнями з предметів на кожний конкретний день за розкладом.
Просимо дотримуватися зазначеного порядку, толерантності та взаєморозуміння у спілкуванні.
Зворотній зв’язок зі здобувачами освіти здійснюватиметься через вебсайт закладу, месенжери, соцмережі, освітні ресурси Google (письмові роботи, тестування, опитувальники, форми з тестами і презентування роботи через відеозв’язок).
Класними керівниками 1-12 класів буде підтримуватися зв’язок із батьками здобувачів освіти через мобільний додаток Viber, сайт закладу, електронний щоденник NZ-UA а в разі потреби будуть надаватися рекомендації щодо опанування програмового матеріалу.
З метою підготовки до ДПА та ЗНО для випускників 9,12-х класів будуть проведені онлайн – консультації з використанням платформи ZOOM.
Бажаємо міцного здоров’я, невтомної праці, впевненості у власних силах, наполегливого прагнення до нових знань!
У зв'язку з поширенням загрози захворювання коронавірусом у період карантину, з метою організації та проведення занять та забезпечення неперервності освітнього процесу учням закладу рекомендовано використовувати такі освітні ресурси:
Репозитарій електронних освітніх ресурсів - https://disted.edu.vn.ua
(Репозитарій електронних освітніх ресурсів https://disted.edu.vn.ua містить навчальні матеріали близько 12000 уроків з різних предметів освітньої програми 1-11 класів. Усі учасники освітнього процесу можуть використовувати вказані ресурси безкоштовно. Для роботи з цими ресурсами необхідно лише будь-який пристрій з доступом до мережі Інтернет.)
- https://test.edu.vn.ua - система контролю знань (потрібна реєстрація учителя та учнів)
- http://www.osvitaua.com/youpub/ - сайт видавництва, містить навчальні ресурси;
- https://www.youtube.com/channel/UCMIVE71tHEUDkuw8tPxtzSQ «Цікава наука»
- https://phet.colorado.edu/uk/simulations/category/physics - досліди з фізики;
- https://naurok.com.ua/ - для вчителів та учнів;
- https://besmart.study/ - онлайн-платформа підготовки до ЗНО;
- https://prometheus.org.ua/zno/ - здається, перший проект масових відкритих онлайн-курсів в Україні. За посиланням - курси підготовки саме до ЗНО;
- https://www.ed-era.com/zno/ - дуже багато цікавої інформації про дистанційну освіту;
- https://ilearn.org.ua/ - Проект дистанційної освіти від «Освіторії».
- https://webpen.com.ua/?fbclid=IwAR1ZkTfCg_aTDC9-eemNrZk_F5oZU-qDn0d2hQIvTsw3kwXlsgTIRNN5sKg Тренажер з української мови
-
Найбільша освітня онлайн-платформа (Математика, Українська мова , Англійська мова)
Дистанційне навчання(інформатика)
Онлайн -платформа "Дитячий університет" ( Техніка, Природа, Людина)
-
Географія Первинний сектор економіки.
Українська мова. Кома у складному реченні
Підготовка до ЗНО Урок №1 (українська мова та літертура, математика, історія , біологія)
Підготовка до ЗНО. Урок №2 Українська мова та література
Підготовка до ЗНО Урок№3 ( математика, історія, біологія, анлійська)
Підготовка до ЗНО .Урок№4(українська література)
Підготовка до ЗНО .Урок №5 (математика, історія, біологія, анлійська мова)
Підготовка до ЗНО .Урок№6( Українська мова та література)
Математика. Нерівністі та способи їх розв'язання .
Підготовка до ЗНО. Математика. Найскладніші завдання
Українська література. Шістдесятники
Українська література. Історія України. Частина 1 Частина 2 Частина 3
Більшість творів екранізовано. Дивіться фільми!Список творів та посилання на відео (аудіокниги):
- Пісні Марусі Чурай. «Віють вітри», «Засвіт встали козаченьки»
- Історичні пісні. «Ой Морозе, Морозенку», «Чи не той то хміль…»
- «Дума про Марусю Богуславку»
- Балада «Ой летіла стріла»
- «Повість минулих літ»
- «Слово про похід Ігорів»
- Григорій Сковорода «De libertate», «Всякому місту ― звичай і права», «Бджола та шершень»
- Іван Котляревський «Енеїда» та «Наталка Полтавка»
- Григорій Квітка-Основ’яненко «Маруся»
- Тарас Шевченко «Катерина», «Гайдамаки», «Кавказ», «Сон», «І мертвим, і живим, і ненарожденним…»
- Пантелеймон Куліш «Чорна рада»
- Іван Нечуй-Левицький «Кайдашева сім’я»
- Панас Мирний та Іван Білик (Рудченки) «Хіба ревуть воли, як ясла повні»
- Іван Карпенко-Карий (Тобілевич) «Мартин Боруля»
- Іван Франко «Гімн», «Чого являєшся мені у сні?..», «Мойсей»
- Михайло Коцюбинський «Тіні забутих предків», «Intermezzo»
- Ольга Кобилянська «Земля»
- Леся Українка (Лариса Косач-Квітка) «Contra spem spero», «Лісова пісня»
- Микола Хвильовий «Я(Романтика)»
- Юрій Яновський «Дитинство»
- Валер’ян Підмогильний «Місто»
- Остап Вишня «Сом», «Моя автобіографія»
- Микола Куліш «Мина Мазайло» 1 , «Мина Мазайло» 2
- Олександр Довженко «Україна в огні», «Зачарована Десна»
- Олесь Гончар «Залізний острів»
- Григір Тютюнник «Три зозулі з поклоном»
- Іван Багряний (Лозов’ягін) «Тигролови»
Українська література 11 клас. Аналіз твору "Маруся Чурай"
Українська література 11 клас Ліна Костенко
Українська література 11 клас В.Стус. І Драч(коротка біографія, аналіз творів)
Українська література 11 клас. Григір Тютюнник . Новела "Три зозулі з поклоном".
Українська література 11 клас. "Шістдесятники. Василь Симоненко"